Dış Kaplama

Korozyona Karşı Koruma

Tekin Boru çesitli kaplama uygulamalarıyla çelik boruların içten ve dıştan korozyona karşı korumasını sağlamaktadır. Kaplama uygulamasından önce boruların çelik yüzeyleri uygun teknikler ile istenilen özelliklerde temizlenir. Çelik grit yada bilye ile çelik fırçalar temizlikte en çok kullanılan ekipmanlardır.

 

Üç Kat Polietilen / Polipropilen (3LPE / 3LPP) Kaplama   

Tekin Boru 3LPE / 3LPP kaplama çok katlı uygulama olup, üç önemli malzeme ile yapılmaktadır. Bu uygulamanin ilk kati yüksek performanslı anti korozyon özellikli eriyik hale getirilmiş toz epoksidir, ikinci kat, son kat ile toz epoksi katının yapışmasını sağlayan yapıştırıcı özellikli ko-polimerdir. Son kat olarak uygulanan polietilen / polipropilen kaplamaya ekstra mekanik koruma sağlamaktadır.

 

Tek Kat SFBE/ Cift Kat DFBE Toz Epoksi Kaplama

Tekin Boru SFBE kaplaması yüksek sıcaklıkta çalışan boru hattı sistemlerinde korozyona karşı mükemmel bir koruma sağlayan tek kat toz epoksi kaplama uygulamasıdır. DFBE kaplama korozyona karşı koruma amaçlı uygulanan ilk katın üzerine, aşınma dayanımını artıran ikinci kat ile, aşındırıcı ortamlarda calışan boru hatlarında mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmış bir uygulamadır.

 

Sıvı Epoksi

Bu tür kaplama uygulaması genelde yer üstü boru hattı sistemlerinde, kazık, konstruksiyon amaçlı kullanılan boruların korozyona karşı korumasında kullanılmaktadır. Epoksi kaplı sistemler bakımı, tamiri kolay olan uygulamalardır. Gerektiğinde kaplama sıyrılıp, kumlanıp tekrar uygulanabilmetedir. 

 

Bitum

Yeraltı boru hattı uygulamalarında kullanılan ve anti korozyon dayanımı yüksek olan bitum kaplama en ekonomik uygulama çeşididir. Polietilenle kiyaslandiginda mekanik koruması daha düşüktür. Mekanik yöntemlerle fibrocamin sıcak bitume daldırıldıktan sonra boruya bindirmeli bir sekilde sarılması işleminden oluşmaktadır. 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis